Արա Բաբլոյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի եւ համագործակցության նախարարության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների նախարարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի եւ համագործակցության նախարարության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով նախարար Ալան Դանքնին:
Խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ Հայաստանն անցել է խորհրդարանական կառավարման համակարգի եւ այդ հարցում լավագույն փորձ է հանդիսացել նաեւ Միացյալ Թագավորության անցած ճանապարհը: Արա Բաբլոյանը, ընդգծելով Միացյալ Թագավորության դեսպանության հետ նպաստավոր համագործակցությունը, կարեւորել է դեսպանի կողմից Հայաստանում իրականացվող նախաձեռնությունները, անդրադարձել հատկապես ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրի արդյունավետությանը:
Ալան Դանքնը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է երկու երկրների միջեւ առկա համագործակցությունը, խորհրդարանականների ակտիվ շփումներն ու փորձի փոխանակումը: Նա նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունը դուրս է գալիս Եվրոպական միությունից, բայց ոչ երբեք Եվրոպայից:

А.Баблоян принял министра по вопросам Европы и Америки Министерства иностранных дел и сотрудничества Соединенного Королевства
27 сентября Председатель НС А.Баблоян принял министра по вопросам Европы и Америки Министерства иностранных дел и сотрудничества Соединенного Королевства сэра Алана Дункана.
Глава НС, приветствуя гостя, отметил, что Армения перешла к парламентской системе правления, и в этом аспекте одним из лучших является опыт пройденного Великобританией пути. Г-н Баблоян,  выделив полезность сотрудничества с посольством Соединенного Королевства, подчеркнул важность реализуемых в РА британским послом инициатив, обратился к эффективности программы развития возможностей НС РА.
Сэр Алан Дункан, поблагодарив за прием, подчеркнул важность существующего между двумя странами сотрудничества , активные парламентские контакты и обмен опытом.  Он отметил, что Соединенное Королевство выходит из ЕС, но не из Европы.