Արա Բաբլոյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի եւ համագործակցության նախարարության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների նախարարին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի եւ համագործակցության նախարարության Եվրոպայի եւ Ամերիկաների հարցերով նախարար Ալան Դանքնին:
Խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ Հայաստանն անցել է խորհրդարանական կառավարման համակարգի եւ այդ հարցում լավագույն փորձ է հանդիսացել նաեւ Միացյալ Թագավորության անցած ճանապարհը: Արա Բաբլոյանը, ընդգծելով Միացյալ Թագավորության դեսպանության հետ նպաստավոր համագործակցությունը, կարեւորել է դեսպանի կողմից Հայաստանում իրականացվող նախաձեռնությունները, անդրադարձել հատկապես ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրի արդյունավետությանը:
Ալան Դանքնը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է երկու երկրների միջեւ առկա համագործակցությունը, խորհրդարանականների ակտիվ շփումներն ու փորձի փոխանակումը: Նա նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունը դուրս է գալիս Եվրոպական միությունից, բայց ոչ երբեք Եվրոպայից:

Ara Babloyan Receives Minister for Europe and the Americas in the Foreign and Commonwealth Office of the United Kingdom
On September 27, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the Minister for the Foreign and Commonwealth Office of the United Kingdom Alan Duncan.
Welcoming the guest, the Head of the Parliament noted that Armenia had passed into the parliamentary system of government, and in that issue the path passed also by the United Kingdom was the best experience. Underlining the favourable cooperation with the Embassy of the United Kingdom, Ara Babloyan highlighted the initiatives being implemented in Armenia by the Ambassador, especially touched upon the efficiency of the programme aimed at the capacity building by the RA National Assembly.
Thanking for the reception, Alan Duncan emphasized the cooperation existing between the two countries, the parliamentarians’ active contacts and the exchange of experience. He has noted that the United Kingdom is coming out of the European Union, but never out of Europe.